ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ Α’ ΤΑΞΗΣ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ PFS

Την Τετάρτη, 3 Απριλίου, οι μαθητές της Α’ τάξης του σχολείου μας επισκέφθηκαν την εταιρεία PFS στο πλαίσιο εκπαιδευτικής επίσκεψης για τον επαγγελματικό προσανατολισμό. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στις σύγχρονες εγκαταστάσεις της εταιρείας από εξειδικευμένο προσωπικό, το οποίο μοιράστηκε τη γνώση του σχετικά με την διαδικασία επεξεργασίας του κρέατος, την παραγωγή του τελικού προϊόντος και τη διανομή του.

Οι μαθητές έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την επιστήμη και την τεχνολογία πίσω από την παραγωγή κρεατοσκευασμάτων καθώς και για τη σημασία που έχει η διασφάλιση της ποιότητας και ασφάλειας.

Η Διεύθυνση και ο σύλλογος των καθηγητών του ΓΕΛ Αμπελώνα νιώθουν την ανάγκη να εκφράσουν τις θερμές ευχαριστίες τους στην εταιρεία για την εγκάρδια φιλοξενία της και για την ευκαιρία που έδωσαν στους μαθητές να δουν δια ζώσης τους χώρους εργασίας και να γευτούν τα προϊόντα της.